Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 2. června 2023 Jarmil

To, co se děje na úsvitu dějin planet, je vždycky zajímavé a obestřené tajemstvím. Dokonce i přímo na Zemí existují teorie o obřím kráteru, vzniklým nárazem cizího tělesa, po němž zůstalo Karibské moře. Díky Daní za tuto novinku a přeji hezký den.🌞🤚🍀

Děkuju. Zrovna jsem někde četla, že kráterů na Měsíci nepřibývá - bylo to koncipované jako hádanka. Z jednoduchého důvodu, už celý povrch je samý kráter, takže každý nový zničí jeden starý... Nemít atmosféru, budeme na tom určitě podobně.

Krásný den, Dani, mějte se moc hezky.

Doufejme, že nelžou, jen aby trošku nakopli investory. Ale to by si snad nedovolili...

Krásný den, Kláro, mějte se moc hezky.

Trochu ta anomálie v měsíčním kráteru připomíná úvod slavné Clarkovy Vesmírné odyssey 2001.

A teď si představte, že tam najdou nejen železo a nikl, ale třeba také zlato, platinu, apod. To by mohlo mít na dobývání Měsíce docela zajímavý dopad.

Mějte krásný den, Milane, ať se daří.

Děkuju, mějte krásný den, Jaromíre.

Jsem skeptik.

Dokud budeme překonávat zemskou gravitaci foukáním spalin přes malou dírku (vynalezli to Číňané pradávno před Ciolkovským), tak komerční cestování lidí mimo Zemi ve větším měřítku nevidím jako reálné.

To jsem spíše ochoten přijmout vizi, že tam bude nějaká robotická základna řízená umělou inteligencí a kontrolovaná ze Země.

Největší užitek by byl asi právě z té základny, ze které by se létalo k jiným planetám, aniž by různé druhy lepších pohonů musely zaneřádit naši atmosféru. Nám bude muset stačit pocit, že se to jednou skutečně dotáhne do úspěšného konce, myslím.

Krásný den, Mirku, mějte se moc hezky.

Bude zajímavé sledovat, jak se mocnosti vypořádají s případným rozdělením měsíčního povrchu a jeho vlastnictvím, když se nedohodneme ani tady na matičce Zemi.

Aby to nedopadlo jako v Oklahomě

https://radiozurnal.rozhlas.cz/oklahomske-zavody-o-pudu-vstoupily-do-historie-6273756

Pěkný den, paní Dano.

Díky za link. Zatím to pro mě vypadá, že si tam všechno zaberou Číňani a my jim u toho nebudeme překážet. Snad nemám pravdu. krásný den, Lumíre, ať se vydaří.

Život je pořád napínavý. Někdy až moc. Krásný den do Norimberku, Horste, ať se daří.

Děkuju a přeju krásný den, Jiří.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS