Hm, v ČR se ještě prodávají brambůrky v průhledných obalech, tedy v celofánu, a podle mne jsou mnohem lepší než ty v pohliníkovaných. Do těch se dávají, aby dýl vydržely, takový důležitý argument monopolistů. A celofán v mikrovlnce neudělá nic (moje první představa totiž byl ten průhledný pytlík s brambůrky, jak si je někdo chce ohřát ).

Ano, pytlík bez kovové vrstvy tam neudělá nic, běžně nechávám zmrzlé potraviny v sáčku - jen se to (mám pocit) ohřívá pomaleji.

Je fakt, že ohřívat brambůrky je podivné, ale lidi přicházejí o Silvestru na různé podivné nápady.

Krásný den, Tomáši, ať se vám hezky vydaří.

Děkuji za osvětu, moc, moc zajímavé. Já se domníval, že když dělají pozlacené obruby talíře takový problém, byl by to s kovovým ešusem či příborem hotový průšvih, a tak jsem se to ani neodvážil otestovat (představoval jsem si, že by to bylo kontinuální "bleskobití"). A ejhle, ono by to zřejmě nic neudělalo. Vyzkoušel jsem jen vejce, ale protože jsem věděl, že dělám něco, co se nemá, přikryl jsem jej pro jistotu ještě takovou tou mikrovlnkovou miskou. Uff, ještě, že jsem to udělal. Když se vajíčko dostatečně ohřálo, explodovalo jak granát, naprosto dokonale rovnoměrně, nikde jsem nenašel žádný větší kousek skořápky. Nemít tam ten poklop, býval bych myl tu mikrovlnku 3 dny.

Ještě jednou veliké díky za zajímavou osvětu!

Jsem ráda, že se vám líbilo.

Existují myslím taková udělátka, do kterých vajíčko rozbijete a ono se vám v mikrovlnce uvaří jako by bylo vcelku. Jen si neumím představit, že taky neexploduje, když už má ztuhlý bílek. Asi se musí zapnout jen krátce.

Mějte krásný den, Jane, ať se vám daří.

Foto

Přesně, velký kus kovu nic neudělá. Byla jsem zděšená, když mi to jako praktikantce předváděli s kovovou miskou. Nakonec, jediné, co mi kdy v mikrovlnce "bouchlo", byla půlka vejce natvrdo a sterilovaná mrkev. Takže úklidu zdar!

Akorát že se jídlo v tom plechovým kastrůlku bude ohřívat hodně dlouho, kov to záření podle mých znalostí odráží.

Díky, že tu pro nás, seniory, děláte univerzitu třetího věku.

Jsem ráda, že se líbilo a přeju krásný den.

Foto

Dano, v Novém roce děkuji a přeji celé rodině dobrý rok 24 a hlavně ve zdraví!

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS