Předpokládané místo dopadu bylo vypočteno našimi astronomy ná základě dat kamer Evropské bolidové sítě na území České republiky (15), na Slovensku (4), v Rakousku (1) a v Německu (1). Důležitá byla také data o výškovém větru z ČHMÚ. V pozorování bolidů jsou naši astronomové světovou špičkou, pomohli také vybudovat bolidovou síť v Austrálii.

https://www.asu.cas.cz/~meteor/bolid/2024_01_21BX1/

https://www.asu.cas.cz/articles/656/19/meteorit-mason-gully-dalsi-vyznamny-ulovek-z-poustni-bolidove-site-v-jihozapadni-australii

Jsem zvědavá, jestli něco najdou. Jsou šikovní!

Krásný den přeju, ať se daří, Michale.

Foto

Vesmír je zajímavý, zázrak ale je, jak může v ženském těle vzniknout zdravý človíček. Jen ta fuška vytvořit tvar ucha... Važme si žen v jejichž těle ten zázrak probíhá!!!

Foto

Neupírejme si částečnou zásluhu. Sám víc než nad uchem žasnu už nad tou první buňkou, která dopředu přesně ví, jak se má několik měsíců dělit a třeba vytvoří cévní, lymfatickou a nervovou síť a nezašmodrchá to.

Zajímavý je ten rozpor mezi velikostí a hmotností meteoritu. Zdá se, že nebyl moc hutný, takže bude možná problém něco z něj najít.

Profesor z americké Tulane University Stephen A. Nelson vypočítal, že pravděpodobnost zásahu meteoritem je 1:1 600 000, zatímco u výhry ve Sportce je šance výrazně nižší a sice 1:13 983 816 a u výhry Eurojackpotu je to 1:95 344 200.

Foto

Ta u Sportky je u šesti čísel ze 49. Byl to můj příklad při zkoušce ve 2. semestru.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS